Plusy i minusy ekspresów na kapsułki lub saszetki 0

Jakie są plusy i minusy ekspresów do kawy na kapsułki?

Wygoda użytkowania i gama gotowych produktów do wyboru. Nic dziwnego, że ekspresy kapsułkowe to popularne rozwiązanie, które pozwala na łatwe i szybkie przygotowanie kawy. Ekspresy do kawy takie jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Bosch Tassimo cieszą się niezmiennym zainteresowaniem, a ich producenci oferują szeroki wybór kawowych kapsułek.

Jak działa kapsułkowy ekspres do kawy?

Kapsułki z kawą są specjalnie zapakowane w folię, która chroni przed utratą aromatu i smaku. W ekspresie tego typu, kapsułkę umieszcza się w specjalnym module, zamyka, a następnie przesącza przez nią gorącą wodą. Ten sposób parzenia pozwala na uzyskanie doskonałej jakości kawy bez potrzeby mielenia ziaren czy dokładnego dozowania proporcji składników. W zalezności od urządzenia, kawa jest zaparzana pod różnym ciśnieniem.

Korzyści z posiadania ekspresu do kawy na kapsułki to przede wszystkim:

 1. Łatwość użytkowania: ekspresy do kawy na kapsułki są łatwe w obsłudze i czyszczeniu, co pozwala na szybkie i proste przygotowanie kawy bez konieczności mielenia ziaren czy dokładnego dozowania proporcji składników.

 2. Szybkość przygotowania: ekspresy na kapsułki pozwalają na szybkie i proste przygotowanie kawy, co jest idealne dla osób, które chcą szybko zacząć dzień.

 3. Różnorodność smaków: ekspresy na kapsułki pozwalają na przygotowanie różnych rodzajów kaw, co pozwala na dostosowanie smaku do indywidualnych preferencji.

 4. Oszczędność czasu i pracy: ekspresy na kapsułki pozwalają na oszczędność czasu i pracy, ponieważ nie trzeba mielić ziaren, dozować proporcji składników czy często myć ekspresu.

 5. Estetyka: ekspresy na kapsułki często posiadają nowoczesny design, co pozwala na dopasowanie ich do różnych stylów wnętrz.

 6. Higiena: kapsułki są specjalnie zapakowane w folię, która chroni przed utratą aromatu i smaku, dzięki temu każda kawa jest świeża i smaczna.

 7. Wygoda: ekspres na kapsułki jest łatwy w użyciu, nie trzeba martwić się o mielenie ziaren, czy proporcje składników, wystarczy włożyć kapsułkę i cieszyć się smaczną kawą.

 8. Wielkość: tego typu urządzenia mają kompaktową konstrukcję, zatem jeśli interesuje Cię mały ekspres do kawy, to będzie to strzał w dziesiątkę.
 9. Cena urządzenia: ekspresy kapsułkowe są zwykleniedrogie - wregularnych cenach to zazwyczaj koszt kilkuset złotych.Jeśli chcesz natomiast kupić je jeszcze taniej, zajrzyj do naszejoferty - używanyekspres do kawy z gwarancją kupisz już od 89pln:https://bazarowisko.pl/outlet-agd-do-kuchni/ekspresy-do-kawy/ekspresy-kapsulkowe

 

Wady ekspresów do kawy na kapsułki to przede wszystkim:

 1. Koszt: kapsułki do ekspresów tego typu są często droższe niż ziarna kawy, co może prowadzić do większych kosztów eksploatacji.

 2. Ograniczenie wyboru: ekspresy na kapsułki pozwalają na przygotowanie tylko tych rodzajów kaw, które są dostępne w kapsułkach danego konkretnego typu.

 3. Odpady: kapsułki po użyciu są zazwyczaj wyrzucane, co prowadzi do większej ilości odpadów i większego negatywnego oddziaływania na środowisko. Jednak w ostatnim czasie wielu producentów takich jak Nespresso czy L'Or odchodzi od plastiku na rzecz materiałów nadających się do ponownego przetworzenia.

 4. Mniejsza elastyczność w smaku: ekspresy na kapsułki nie pozwalają na dostosowanie smaku do indywidualnych preferencji.

 5. Mniejsza kontrola nad procesem parzenia: ekspresy na kapsułki nie pozwalają na takiej samej kontroli nad procesem parzenia jak ekspresy ciśnieniowe czy przelewowe.

 6. Trudności z dostępnością kapsułek: w niektórych miejscach może być trudno dostać kapsułki specjalnie przeznaczone do danego ekspresu, co może być problematyczne.

 7. Wymaga specjalnych kapsułek: tylko kapsułki przeznaczone do danego ekspresu będą pasować do niego, co oznacza, że nie będzie możliwości użycia innych kapsułek.

 8. Mało opłacalna naprawa: ze względu na to, że kapsułkowiec to tani ekspres do kawy, często po kilku latach nie opłaca się go naprawiać, gdyż wartość przekracza koszty.

Czy warto kupić ekspres do kawy na kapsułki?

To, czy warto kupić maszynę do espresso na kapsułki, zależy od twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Jeśli ustalasz jako priorytety wygodę i różnorodność smaków, może to być dla Ciebie dobra opcja. Również jeśli nie masz miejsca w kuchni, aby wpasować automatyczny kombajn z młynkiem, mały ekspres do kawy na kapsułki będzie idealnym rozwiązaniem. Warto się zastanowić natomiast, która kawa najbardziej Ci smakuje i dobrać ekspres na kapsułki tak, aby uwzględniał Twój ulubiony rodzaj.

 

Foto: Theia Sight for pexels.com

Komentarze do wpisu (0)

A MOŻE CHCESZ OSZCZĘDZIĆ JESZCZE WIĘCEJ?
Zapisz się na newsletter i odbierz kupon rabatowy!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl