Jak odkamienić czajnik w kilka minut 0

Urządzenia domowe, mające kontakt z wodą niestety są narażone na osadzanie się kamienia czyli osadu z mikrocząstek mineralnych, zawartych w wodzie. Oczywiście chcemy zapewnić naszym sprzętom kuchennym długotrwałe, poprawne działanie i jednocześnie nie narażać się na konsekwencje zdrowotne. Własnie dlatego sprzęty takie jak czajnik elektryczny czy ekspres do kawy należy regularnie odkamieniać. Dziś pokażemy Wam jak odkamienić czajnik domowym, łatwo dostępnym sposobem w zaledwie kilka minut.

   

 

Wszystko, czego potrzebujesz, aby odkamienić czajnik, prawdopodobnie masz w swojej kuchennej szafce, gdyż jest to najzwyklejszy na świecie ocet spirytusowy. Do odkamieniania czajnika będzie potrzebna 1 szklanka octu o standardowej pojemności 200ml. Jak to zrobić? Odkamienianie czajnika octem jest banalnie proste!

 

Nalej szklankę octu do czajnika, dopełnij wodą, pozostawiają ok.200-300ml wolne od całkowitej, maksymalnej pojemności czajnika. Jest to bardzo ważne, gdyż gotujący się roztwór octu ma większą objętość niż woda i może spowodować "wykipienie" zawartości czajnika. Następnie włącz czajnik i po prostu zagotuj wodę.

 

I to wszystko! Gotowe - po wylaniu roztworu octu, czajnik będzie czysty od kamienia i prawie jak nowy. Możesz go od razu używać, gdyż odkamienianie octem jest bezpieczne i wolne od środków chemicznych. Jeśli pozostały po odkamienianiu octem zapach będzie Ci przeszkadzał, po prostu zagotuj raz samą wodę. A efekty? Zobacz:

 

 

Odkamieniać octem możesz każdy czajnik elektryczny, bez względu na to, z czego został wyprodukowany. Tworzywo, stal nierdzewna inox, szkło borokrzemowe - przy każdym z tych materiałów możesz bezpiecznie odkamienić czajnik octem.

 

 

 Zobacz naszą ofertę czajników elektrycznych - tutaj

 

Co więcej - ocet pomoże Ci także w odkamienianiu i czyszczeniu innych urządzeń domowych.

Spróbuj innych sposobów na odkamienianie:

  • pralki - 1 szklanka octu wlana zamiast proszku, cykl 95 stopni
  • ekspresu do kawy - proporcja ocet/woda 1:5
  • armatura łazienkowa 1 szklanka octu na 1 litr wody - spryskać lub nanieść szmatką, pozostawić na chwilę, zmyć

Komentarze do wpisu (0)

A MOŻE CHCESZ OSZCZĘDZIĆ JESZCZE WIĘCEJ?
Zapisz się na newsletter i odbierz kupon rabatowy!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium